Archiwum wydarzeń roku szkolnego 2013/2014,  2014/2015 i 2015/2016 i 2016/2017 i 2017/2018

 

- Prezentacja multimedialna promująca ZSA kliknij tutaj

- Film promujący ZSA 2018 Obejrzyj w YouTube

  

AKTUALNOŚCI

UWAGA!!!

Posiedzenie Rady Pedagogicznej odbędzie się
26 czerwca 2019r (środa)
o godz:10:30

 

Zakończenie  roku szkolnego 2018/2019

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 umieszczonych na stronach: www.zambrow.org.

Więcej informacji na: https://zambrow.org/artykul/zsa--galeria-zdjec/705245

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

odbędzie się 19 czerwca 2019r. (środa)
 o godz. 10:30

Obowiązuje zmiana obuwia!!!

UWAGA!!!!

W związku z wysokimi temperaturami powietrza lekcje w dniu 12 i 13 czerwca 2019r będą skrócone .

Czas trwania lekcji w dniach 12 i 13 czerwca 2019r

1)    8:00- 8:30

2)    8:35-9:05

3)    9:10-9:40

4)    9:50-10:20

5)    10:25-10:55

6)    11:00-11:30

7)    11:35-12:05

8)    12:10-12:40

 

Tłumy ósmoklasistów i gimnazjalistów na Dniu Otwartym w naszej szkole.

 

21 maja 2019 roku w naszej szkole zorganizowano Dzień Otwarty, aby ci gimnazjaliści i ósmoklasiści, którzy jeszcze nie zdecydowali, jaką szkołę średnią wybrać, mogli poznać ofertę szkoły.

Wydarzenie to rozpoczęło się od spotkań w salach. Przygotowano w nich ciekawe zajęcia, na których każdy mógł poznać kierunki kształcenia w liceum i technikum, wziąć udział w konkursach i przeżyć pierwsze chwile w ławkach „Siwej”. Podczas tych spotkań nauczyciele i uczniowie opowiadali o prezentowanych zawodach oraz o tym, czego można się nauczyć i jakie zdobyć kwalifikacje.

W pracowni sprzedaży (prowadzone są w niej zajęcia w zawodzie technik handlowiec) gimnazjaliści i ósmoklasiści mieli okazję obejrzeć wyposażenie sali i przejść szybki kurs obsługi kasy fiskalnej.

  Ponadto  obejrzeli oni laboratorium językowe, w którym zapoznali się z  funkcjonowaniem sprzętu wykorzystywanego na zajęciach lekcyjnych. Zapoznali się również z  informacjami dotyczącymi kierunku technik ekonomista, na  którym naukę proponuje nasza szkoła. Interesujący okazał się quiz wiedzy ekonomicznej.

Na zewnątrz szkoły dla gimnazjalistów i ósmoklasistów przygotowano również mnóstwo ciekawych atrakcji. Na szkolnym boisku odbyły się interesujące pokazy. Funkcjonariusze zambrowskiej policji zaprezentowali pozorowany pościg za przestępcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kolejnym punktem programu było uwolnienie przez strażaków zakleszczonego wskutek wypadku - mężczyzny z samochodu. Na szczęście strażacy szybko uporali się z zadaniem i do akcji mogli wkroczyć ratownicy z Grupy Ratowniczej Nadzieja.

Uczniowie klasy o profilu policyjnym zaprezentowali musztrę, a przedstawiciele klas o profilu pożarniczym pokaz akcji gaśniczej. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję zobaczyć pokaz umiejętności psa policyjnego.

Policjanci informowali też o naborze do policji i wymaganiach, jakie trzeba spełnić, aby wstąpić w jej szeregi. Ponadto podczas Dnia Otwartego zaprezentowano tor przeszkód, który trzeba pokonać w czasie egzaminów na policjanta.

Gimnazjaliści i ósmoklasiści mogli również postrzelać z broni pneumatycznej, zajrzeć do wozu strażackiego, obejrzeć sprzęty rolnicze, prezentowane przez zaprzyjaźnione ze szkołą firmy.

 

Za bezinteresowną pomoc, życzliwość i ofiarność okazaną Naszej Szkole przy organizacji Dnia Otwartego z całego serca dziękujemy właścicielom firm:

 

 

·         Inter Tech – p. Piotrowi Jankowskiemu,

·         AGRI Radrol – p. Radosławowi Stypułkowskiemu

·         Adrol – pp. Annie i Danielowi Gosiewskim

·         Usługi Motoryzacyjne – p. Markowi Rytelewskiemu

·         Zorza – p. Wojciechowi Jastrzębskiemu

oraz

·           przedstawicielom Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie,

·           przedstawicielom Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie,

·           Grupie Ratowniczej Nadzieja.

 

 

 

Uczniowie ,,Siwej,, w Srebrnych Muszkietach

 

Jednym z atrybutów policjanta jest broń oraz umiejętności posługiwania się nią. Uczniowie klasy pierwszej o profilu policyjnym mieli doskonałą okazję doskonalenia umiejętności strzeleckich .

Drużyny chłopców i dziewcząt z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości popularnej ,,Siwej,, wzięły udział w Turnieju –Licealiadzie Strzeleckiej ,,O Srebrne Muszkiety,,. Zespół dziewcząt w składzie Magdalena Aleksandrowicz, Olga Turowska oraz Aleksandra Skutnik zajął w klasyfikacji zawodów trzecie miejsce. Natomiast reprezentacja chłopców w składzie Michał Turkot, Mateusz Komarowski oraz Bartosz Olszewki uplasowała się na czwartej pozycji. Młodzież opiekował się Krzysztof Radomski.

 

 

 

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

27 kwietnia odbył się uroczysty apel na zakończenie roku szkolnego klas maturalnych i wręczenia świadectw absolwentom.

Zakończenie roku rozpoczęło się od przemówienia dyrektor Ewy Faszczy. Swoją wypowiedź rozpoczęła ona cytatem Marka Twaina, który może być inspiracją dla uczniów kończących edukację:

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

 

Następnie dyrektor przywitała przybyłych gości w tym Wicestarostę Powiatu Zambrowskiego Jacka Murawskiego, rodziców, nauczycieli i absolwentów. Uroczystość była okazją by podziękować i uhonorować najlepszych uczniów, a także tych, którzy w sposób wyjątkowy zaangażowali się w życie szkoły. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz Ci którzy odnieśli sukcesy w konkursach międzyszkolnych.

 

Głos zabrał także Wicestarosta Powiatu Zambrowskiego Jacek Murawski

 

– Przed Wami najtrudniejszy sprawdzian, będziecie wkrótce zdawać egzamin maturalny – pierwszy egzamin dojrzałości. Wierzę, że dzięki ciężkiej pracy uda się Wam przejść przez tą próbę zwycięsko.

 

Podziękowania z rąk Dyrektor Ewy Faszczy odebrali także rodzice z Rady Rodziców jak również rodzice najlepszych uczniów. Na zakończenie głos zabrała przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego.

Źródło:www.zambrowiacy.pl

Niech zmartwychwstały Chrystus napełni Was radością, spokojem i wiarą w dobro świata.

 

Zdrowych i pogodnych

Świąt Wielkiej Nocy

oraz samych ciepłych chwil,

spędzonych w gronie najbliższych

Wszystkim odwiedzającym

naszą stronę

życzy

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości

w Zambrowie

 

Staż handlowców w Grecji – wycieczka do monastyrów i muzeum ikon.

 

Kolejne atrakcje, o których nie sposób zapomnieć to zwiedzanie kompleksu 24 prawosławnych klasztorów (monastyrów), umiejscowionych na szczytach skał. Początkowo wszelkie materiały potrzebne do budowy i życia mnichów wciągane były na linach, również odwiedzający mogli dostać się do monastyrów jedynie w taki sposób. Obecnie część z monastyrów udostępniona jest dla zwiedzających i dla ich wygody wybudowano schody i pomosty. Podczas wojny Bizancjum z Serbią klasztory te były dobrym, niedostępnym schronieniem. Ukrywał się tu m.in. Jan Paleolog – następca tronu serbskiego.

Uczniowie  dotarli także do miejsca, gdzie dokonuje się manufaktury ikon religijnych. W czasie krótkiej lekcji przedstawiono im proces pisania tych dzieł i pokazano najpopularniejsze ikony świętych.

 

Pobyt w Grecji to także okazja na integrację i wspólne spędzanie czasu wolnego podczas wieczornych gier i zabaw,  zaplanowanych przez organizatorów wyjazdu.

 

 

 

 

Handel w Grecji

 

Kolejnym ciekawym doświadczeniem podczas pobytu w Grecji było zwiedzanie oraz udział w  wykładzie zorganizowanym przez Izbę Handlową regionu Pieria w Katarini .

 Izba zrzesza 11 tysięcy firm z czego 3700 należy do Departamentu Handlowego.  Oprócz działalności administracyjnej prowadzi ona aktywną działalność szkoleniową, promocyjną i informacyjną. Ponadto działalność Izby stanowi istotną kontrybucję w rozwoju krajowej i międzynarodowej współpracy biznesowej zrzeszanych firm.

Jako ciekawostkę należy dodać, że region Pieria na obszarze, którego działa Izba to region bogaty w infrastrukturę turystyczną, pełen tradycyjnych, jak i luksusowych miejsc noclegowych, barów, kawiarni. Posiada niezwykłe stanowiska archeologiczne, ośrodek narciarski, które czynią go wyjątkowym miejscem turystycznym. Główne produkty regionalne to; tytoń, kiwi, wiśnie, truskawka, pszenica, bawełna, winogrona, kasztany, oliwki, arbuzy, melony, herbata, miód itp. Największy obrót obserwuje się w hodowli drobiu, nie zaniedbując produkcji wieprzowiny, jaj, drobiu i małży.

 

"Z dniem 16 kwietnia 2019 r. nauczyciele Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości odstępują od strajku w celu przeprowadzenia klasyfikacji końcowej uczniów klas maturalnych.

W związku z powyższym zajęcia dydaktyczne dla uczniów wszystkich klas od dnia 16 kwietnia (wtorku) odbywają się zgodnie z planem lekcji."

Ewa Faszcza

Dyrektor Szkoły

 

 Praktyki handlowców  w Grecji

 

Praktyki handlowców  w Grecji to okazja na poznanie kultury i miejscowych zwyczajów.

Trasa wycieczki rozpoczęła się od miejscowości Platamonas (Platamon) leżącej u podnóży masywu Olimp. Miejscowość ta znana głównie ze wzniesionego przez krzyżowców średniowiecznego zamku, który obecnie jest miejscem wydarzeń kulturalnych, m.in. odbywającego się w sierpniu Festiwalu Olimpu. 

Następnie uczniowie odwiedzili miasto Paralia Katerinis - znane z bogatych tradycji z obszaru muzyki, tańca tradycyjnego, piosenki, teatru i kina oraz miejscowość Olimbiaki Akti, znaną pod anglojęzyczną nazwą Olimpic Beach, której mieszkańcy utrzymują się głównie z działalności turystycznej i gastronomicznej.

Kolejnym miastem  na trasie wycieczki było  Katerini – miasto położone między Masywem Olimpu a Morzem Egejskim, otoczone znanymi kurortami Leptokaria i Paralia Katerinis oraz licznymi stanowiskami archeologicznymi w okolicach którego można odnaleźć jeszcze poweneckie twierdze Platamonas.

 

ORGANIZACJA REKOLEKCJI WIELKOPOSTNYCH W DNIACH  8.04-9.04.2019

 

 

  Uczniowie udają się  do kościoła pw. Trójcy Przenajświętszej na Mszę Św. o godz. 9:00

Po skończonej Mszy Św przychodzą do szkoły na 4 godz. lekcyjną o godz. 10:45

 

W przypadku rozpoczęcia akcji strajkowej przez nauczycieli, uczniowie  w dniach trwania strajku będą objęci opieką pedagogiczną.

 

 

Dyrektor ZSA w Zambrowie

 

mgr E. Faszcza

 

 

Kolejna grupa uczniów wyjechała na staż do Grecji, tym razem handlowcy

Obejrzyj galerie zdjęć- kliknij tutaj

 

 

Rekrutacja 2019/2020

 

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości przygotował szeroką ofertę edukacyjną dla absolwentów gimnazjów i szkół podstawowych.

 

Liceum Ogólnokształcące (trzyletnie po gimnazjum i czteroletnie po szkole podstawowej) 

·            profil ogólny

·            profil policyjny

·            profil pożarniczy

·            profil wojskowy

·            profil ratowniczy

·            profil fotograficzny       nowość!!!

 

Technikum ( czteroletnie po gimnazjum i pięcioletnie po szkole podstawowej)

·            technik handlowiec

·            technik ekonomista

·            technik reklamy     nowość !!!

·            technik rolnik

·            technik architektury krajobrazu

·            technik budowy dróg

·            technik robót wykończeniowych w budownictwie nowość !!!

 

Komisja rekrutacyjna prowadzi odrębnie postępowanie rekrutacyjne dla absolwentów gimnazjum i odrębnie dla absolwentów szkoły podstawowej.

Postępowania mają takie same ustawowe kryteria rekrutacyjne, ale inny sposób przeliczania na punkty wyników egzaminu gimnazjalnego i egzaminu ósmoklasisty z uwagi na odrębny zakres tych egzaminów.

Terminarz rekrutacji

 

Szczegóły rekrutacji dla absolwenta szkoły podstawowej

 

Szczegóły rekrutacji dla absolwenta gimnazjum

 

 

 

Uczeń ZSA najlepszy w województwie podlaskim

 

W dniu 22 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie odbył się po raz XXIII finał wojewódzkiego konkursu „Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” organizowanego przez OR KRUS Białystok i OIP Białystok. Konkurs objęli patronatem Marszałek Województwa Podlaskiego i Wojewoda Podlaski. 

W  finale wzięło udział 17 uczniów klas maturalnych szkół o profilu rolniczym województwa podlaskiego. Ich zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań oraz udzielenie jak największej liczby odpowiedzi na pytanie problemowe dotyczące bhp przy obsłudze maszyn rolniczych.

Komisja konkursowa najwyżej oceniła Marcina Wszeborowskiego, ucznia klasy IV Technikum nr 2 w Zespole Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie.

Źródło: www.zambrowiacy.pl

Dodano dnia 27.03.2019

 

Udział w Dniu Otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży.

W dniu 20.03.2019r uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w Dniu Otwartym w Wyższej Szkole Agrobiznesu w Łomży. Hasło tegorocznego spotkania to ”Zagrożenia XXI wieku”.

Uczniowie mieli okazję obejrzeć kilka ciekawych wystaw:

1.      Wystawę maszyn służb mundurowych

2.      Wystawę sprzętu rolniczego – Agrotechnik  Tafiły

3.      Wystawę sprzętu rolniczego – Danex Rogienice Wielkie

Uczestniczyli także w ciekawych wykładach, laboratoriach i pokazach:

1.      „Oxytree drzewem XXI wieku”

2.      „Bezzałogowe statki powietrzne – możliwość wykorzystania w rolnictwie”

3.      „GMO-szansa czy zagrożenie?”

4.      Pokaz samoobrony i technik walk

                                                                                                                                                                                        Dodano dnia 27.03.2019

 

Kultura wokół nas

 

Już po raz 10. odbyła się w naszej szkole Sesja Humanistów. W uroczystości wzięli udział: Starosta Zambrowski –  Stanisław Władysław Ożlański, Przewodniczący Rady Powiatu - Zbigniew Teofil Jach, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury – Marta Konopka, Dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 – Sławomir Baran. Wśród zaproszonych gości byli również pani Jolanta Chrostowska – Sufa, pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani Agnieszka Krasinkiewicz, opiekun Teatru Młodego Aktora w Centrum Kultury oraz nauczyciele wraz z delegacjami uczniów z zambrowskich szkół ponadgimnazjalnych.

Sesje Humanistów wpisały się na stałe w kalendarz szkolnych imprez w ZSA. Ich tematyka była zawsze ciekawa, a co najważniejsze różnorodna, o czym świadczą myśli przewodnie: Odkryć człowieka, Broniąc życia, Promuj swoją klasę!, Żyj z pasją!, Cudze chwalicie, swego nie znacie, Magia teatru, Przeszłości czar…, Podróże kształcą, Magiczny świat filmu.

W tym roku temat sesji nawiązywał do świata kultury. Młodzież miała okazję wysłuchać ciekawych referatów na temat: Skarby kultury w muzeach Podlasia, Magiczne zakątki w naszym regionie oraz odpowiedzieć na pytanie: Co może być recepta na nudę?
O swoich związkach ze światem kultury, czyli idei Dyskusyjnych Klubów Książki, opowiedziała pani Jolanta Chrostowska – Sufa, która taki klub prowadzi w Zambrowie.
O Teatrze Młodego Aktora i zbliżającym się jubileuszu jego działalności mówiła pani Agnieszka Krasinkiewicz. Ostatnim punktem programu był występ młodych adeptów sztuki aktorskiej. Uczestnicy sesji obejrzeli fragment sztuki pt. Kandydatki na żonę.

Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu wszyscy jego uczestnicy mogą powtórzyć
za Johannem Gottfriedem Herderem : Kultura umożliwia rozkwit najpiękniejszych zdolności człowieka.

Dodano dnia 25.03.2019

                                                                                                                                   Dnia 8 marca 2019


Zgłoszenia do p. E. Modzelewskiej i p. W. Maleszewskiego.

 

Na komendzie, następnie przed Sądem a teraz ……..w więzieniu .

 

Uczniowie  klas  mundurowych Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości, popularnej ,,Siwej,, w Zambrowie realizując podstawę programową zapoznali się z pracą zambrowskiej Policji, następnie odwiedzili Sąd bezpośrednio stykając się z wymiarem sprawiedliwości. Obecnie przyszedł czas na poznanie pracy zakładu karnego czyli więzienia. Grupa młodzieży zwiedziła Zakład Karny w Czerwonym Borze. Uczniowie klas mundurowych zapoznali się z funkcjonowaniem instytucji oraz warunkami przebywania osób skazanych czyli więźniów. Jednocześnie była to lekcja wychowawcza, ponieważ młodzi ludzie zobaczyli, co czeka osoby popełniające przestępstwa. Uczestnicy twierdzili, że nigdy nie chcą trafić do więzienia, gdzie wszędzie są kraty i metalowe drzwi oraz nadzór funkcjonariuszy. Społeczność ZSA oraz opiekun klasy mundurowej Krzysztof Radomski składają podziękowania dla Pana Pułkownika Adama Kozioł oraz Pana Majora Krzysztofa Milewskiego za umożliwienie pobytu na terenie Zakładu karnego w Czerwonym Borze.

Krzysztof Radomski

 

16.01.2019 r. ucz. Patrycja Papież otrzymała wyróżnienie w III Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek "Hej kolęda...", który odbył się w SOSW w Długoborzu. Zaśpiewała kolędę "Gdy się Chrystus rodzi". Dyplom i atrakcyjne nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

Opiekun Agata Choińska.

 

UWAGA!!!

 

Zebranie z rodzicami odbędzie się
7 lutego 2019 o godz. 15:30

 

Bal Studniówkowy

19 stycznia 2019r w sali bankietowej „Samba” przy ul. Targowej w Zambrowie na balu studniówkowym bawili się uczniowie naszej szkoły wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszeni goście, wśród których byli: Starosta Zambrowski Stanisław Ożlański, Wicestarosta Zambrowski Jacek Murawski, przedstawiciele Rady Rodziców, dyrektor szkoły i nauczyciele z osobami towarzyszącymi. Zdjęcia ze studniówki dostępne są na stronie portalu zambrow.org

Zdjęcia pod adresem:

https://zambrow.org/artykul/studniowka-zsa-foto/601488

https://zambrow.org/artykul/studniowka-zsa-2019/605318

Zdjęcie pochodzi z portalu zambrow.org

 

Lekcja na Sali Sądowej

 

Dzięki uprzejmości Pana Tomasza Makaruka Prezesa Sądu Rejonowego w Zambrowie oraz Pani Sędzi Karoliny Malinowskiej –Krutul uczniowie klas mundurowych ,,Siwej,, uczestniczyli w niezwykłej lekcji. Zajęcia odbyły się na sali sądowej a w rolę nauczyciela wcieliła się Pani Sędzia. Młodzież zdobyła podstawowe wiadomości o prawie oraz funkcjonowaniu sądu. Wiele zainteresowania wzbudziła ścieżka prowadząca do mianowania na stanowisko Sędziego. Należy podkreślić, że jest to kolejna lekcja w sądzie. Dzięki takim zajęciom uczniowie dowiadują się, że sąd jest miejscem profesjonalnym i przyjaznym ludziom.

K. Radomski

 

Dodano dnia 13.01.2019

 

20 grudnia w atmosferze zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie pod artystyczną opieką ks. Roberta Czeladko zaprezentowała w oryginalny sposób scenę Narodzenia Pańskiego.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor wręczyła nagrody za udział
w „Konkursie na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową”, zorganizowanym przez p. Magdalenę Rogińską i p. Elżbietę Modzelewską.

Decyzja nie należała do najłatwiejszych, wszystkie bombki były niepowtarzalne i piękne.

Ocenie podlegała przede wszystkim estetyka wykonania bombki, wkład pracy oraz pomysłowość i kreatywność. W konkursie można było wygrać wejściówki do kina.

Zwycięzcy konkursu to :

I miejsce – Alicja Orzepowska- kl IITH

II miejsce - ex aequo: Weronika Gołaszewska – kl III TH , Jakub Zaremba – kl IV TH

III miejsce -ex aequo: Tomasz Powojski – kl III TR, Bartosz Woroszylak – kl. II LO

Wszystkie prace konkursowe zostały zawieszone na choince w pokoju nauczycielskim.

Gratulujemy !!!

 

Dodano dnia 22.12.2018

 

Gratulujemy uczennicy ZSA - Martynie Zalewskiej, która została wyróżniona Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

 

 

 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia, w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodano dnia 22.12.2018

 

W dn. 12.12.2018 r zespół uczennic kl. IV TH w składzie: Milena Pogorzelska, Monika Nierwińska i Monika Leszczyńska wygrał w konkursie plastycznym Na Najpiękniejszy Stroik Bożonarodzeniowy organizowany przez MOK w Zambrowie. Przypominamy, że dziewczęta w ubiegłym roku też wygrały.

W konkursie wzięły również udział 2 zespoły w składzie: z kl. I LO - Karolina Kalinowska, Wiktoria Osiekowicz i Natalia Kowalska  oraz z kl. II LO – Julia Kamińska i Paulina Zegarzewska. Wszystkie prace konkursowe były przepiękne, w całości zostały wykonane z elementów ekologicznych naturalnych. Dziewczęta wcześniej gromadziły materiały i ćwiczyły. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Zwyciężczynie otrzymały przepiękne zestawy kubków oraz karnety do kina. Podczas  konkursu panowała miła atmosfera, 60 minut na wykonanie pracy w zupełności wystarczyło. 

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku również wygra zespół z naszej szkoły. Opiekunem dziewcząt była p. Agata Choińska

Dodano dnia 21.12.2018

 

Uczniowie ZSA spędzili niezapomniane chwile na dwutygodniowym wyjeździe zagranicznym. Młodzież z Technikum Rolniczego wyjechała do Grecji w ramach projektu pt.: „Staż zawodowy jako wzmocnienie pozycji technika handlowca i technika rolnika na rynku pracy”. Projekt edukacyjny został sfinansowany ze środków UE w ramach programu POWER VET Kształcenie i szkolenie zawodowe”.

W czasie stażu uczniowie pogłębili wiedzę oraz zdobyli doświadczenie poprzez pracę na plantacji owoców, farmie owiec, a także wytwórni oliwy z oliwek. Mieli też okazję bliżej poznać kulturę, język oraz obyczaje Greków. Młodzież zwiedziła miasteczko Litochoro, Stary Pantaleimon, a także wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego oraz przyrodniczego UNESCO- prawosławny klasztor na Meteorach. Uczniowie zobaczyli wiele ciekawych miejsc, m.in.:Dolinę Tembi, Ambelakię oraz kompleksy zamkowe w Palatamonas. Udali się statkiem Elisabet Cruisses z wizytą na wyspę Trikeri.

Dwutygodniowy pobyt w Grecji był wspaniałą formą  wypoczynku i jednocześnie efektywnym sposobem zdobywania wiedzy i doświadczenia. Młodzież oraz opiekunowie powrócili pełni miłych wrażeń z lekką nutą rozczarowania, że czas stażu upłynął zbyt szybko.

                                                                                                                          Katarzyna Markowska

Dodano dnia 19.12.2018

 

Ogłaszamy konkurs na najładniejszą bombkę bożonarodzeniową

Ręcznie zrobione bombki przynieś

 do p. E.Modzelewskiej sala 8 lub
M. Rogińskiej sala nr 39 do 18 grudnia 2018r.

Do każdej pracy dołącz dane ( imię, nazwisko, klasa)

Liczy się

- estetyka wykonania bombki,

- wkład pracy,

- pomysłowość, kreatywność.

Główna nagroda - wyjściówka do kina dla 2 osób!!!

 

                                                                                                                                                                                                                        Dodano dnia 13.12.2018

UWAGA!!!

Zebranie z rodzicami odbędzie się 18 grudnia 2018 o godz. 15:30

 

W dniu 23 listopada 2018 r. grupa uczniów kl. II LO wzięła udział w Warsztatach Rozwoju Osobistego, które odbyły się w filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zambrowie. Spotkanie pt. „Poznaj samego siebie, czyli o źródłach samowiedzy i samooceny” prowadziła p. Zyta Brysacz.  

 Było to pierwsze spotkanie z zaplanowanego cyklu pt. Biblioteka Rozwoju Osobistego, które zorganizowała p. Jolanta Chrostowska – Sufa we współpracy z p. Agatą Choińską. Młodzież z zainteresowaniem słuchała prelegentki, a szczególnie ważne dla niej były testy osobowościowe, gdzie mogli lepiej poznać siebie. Na pytania: „Kto pisze nasze życie? Czy to my jesteśmy jego reżyserem i głównym aktorem? A może ktoś nas obsadził w swoim filmie i weszliśmy w narzuconą nam rolę, bo czasem łatwiej jest posłużyć się cudzym scenariuszem? Jak żyć swoim życiem? Co nam w tym przeszkadza? Co może pomóc?” i wiele innych, wspólnie z młodzieżą odpowiadała  Pani Zyta. Podczas spotkania panowała miła atmosfera. Młodzież dopytywała się, kiedy będzie następne spotkanie.

Dodano dnia 12.12.2018

 

W dniu 21 listopada 2018 r. grupa uczniów kl. II LO wzięła udział w czytaniu podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. W związku z obchodami 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę uczniowie zaprezentowali wybrane teksty związane z symbolami narodowymi – barwy narodowe, hymn narodowy, Muzeum Hymnu Narodowego, święta narodowe, wartościami patriotycznymi, przywódcami niepodległości itp.

Młodzież pod kierunkiem p. Agaty Choińskiej zaprezentowała wystawę pt. Wiwat Niepodległa!  oraz skorzystała z zasobów biblioteki szkolnej, w której znajdują się ciekawe publikacje np.: Droga do Niepodległości J. T. Nowak, Polskie symbole narodowe A. Nożyńska-Demianiuk, Polskie symbole narodowe. Szkoła polskiego patriotyzmu Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, 1918 Polonia Restituta. 100. rocznica odzyskania niepodległości J. Wieliczka-Szarkowa, Pieśni polskie. Szkolny śpiewnik patriotyczny. Szkoła polskiego patriotyzmu Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Była to niecodzienna lekcja patriotyzmu, wiedzy o ponadczasowych wartościach i historii  Polski. Zarówno podopieczni, jak i młodzież z zainteresowaniem wysłuchali prezentowanych tekstów oraz jednej pieśni patriotycznej.

Dodano dnia 12.12.2018

Uwaga!!!

Repetytorium do egzaminu A.22 w zawodzie technik handlowiec do pobrania w zakładce egzamin zawodowy.

M. Rogińska

 

Próbny egzamin w zawodzie technik handlowiec

 

 W piątek 30 listopada 2018 r. uczniowie klasy IV Technikum Handlowego pisali próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie w ramach kwalifikacji A.22 Prowadzenie działalności handlowej.

Przygotowane zadanie w części praktycznej wymagało znajomości obsługi pakietu programów INSERT GT oraz zagadnień z zakresu obrotu handlowego. Zdający zaliczy część praktyczną, jeżeli uzyska co najmniej 75% punktów możliwych do uzyskania.

Każdy z uczniów miał okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności przed właściwym egzaminem, który czeka ich 10, 12 i 14 stycznia 2018r.

Dodano dnia 09.12.2018

 

Udział w programie profilaktycznym „ANTYMINA”

 

13 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie profilaktycznym „ANTYMINA – nie daj się wysterować na minę”.

Czasy, w których żyjemy – być może bardziej niż kiedykolwiek – są niczym „pole minowe” – bardzo łatwo, zwłaszcza młodemu człowiekowi, wejść na obszar pełen „min”, z którego niezwykle ciężko wyjść bez szwanku. Aby edukować o zagrożeniach uzależnień oraz zachęcać młodych ludzi do świadomych postaw, zespół doświadczonych profilaktyków odwiedza szkoły w całym kraju, by szerzyć przesłanie „Antyminy”. Towarzyszą im  dwie główne myśli: „Nie daj się wysterować na minę” – by pokazywać młodym ludziom, że nie warto wchodzić na teren, z którego można nie wrócić, oraz: „Z miłości do wolności” – ponieważ mocno wierzą, że jest wolność od uzależnień. Zarówno zanim się wpadło w ich sidła, jak i wolność po wyjściu z uzależnienia. Z miłością i pasją autorzy programu dzielą się tym przesłaniem z młodzieżą.

Celem działań programu jest zbudowanie świadomości wśród dzieci i młodzieży o szkodach zdrowotnych i społecznych wynikających z używania substancji psychoaktywnych, alkoholu, uzależnienia od hazardu i e-uzależnienia oraz promocja aktywizacji prospołecznej wśród osób w wieku 10-19 lat na terenie Polski.

Zdjęcie pochodzi z portalu: www.zambrow.org

 

  

Realizujemy projekt:

 

Praktyki w TESCO

Uczniowie Technikum Handlowego w ZSA kolejny raz odbyli praktykę zawodową w hipermarkecie Tesco w Zambrowie. Młodzi praktykanci zdobywali wiedzę oraz doświadczenie niezbędne w wybranym zawodzie handlowca.

Uczniowie zapoznali się czynnościami pracowników na różnych stanowiskach oraz obsługą urządzeń sklepowych.

Nauczyciele oraz uczniowie ZSA składają podziękowanie pracownikom Tesco w Zambrowie za miłą współpracę, życzliwość oraz poświęcony czas.

 

 

 

Dodano dnia 09.12.2018

 

Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży organizuje Kursy Maturalne po raz XI. Kursy są skierowane do maturzystów, którzy chcą usystematyzować swoją wiedzę zdobytą w szkole. Kursy realizowane są z różnych przedmiotów w wymiarze 34h/ przedmiot. Odpłatność to 150 zł za cały kurs - tj. 34h danego przedmiotu. Podczas zajęć uczniowie mają okazję powtórzyć materiał oraz zapoznać się i przerobić wiele arkuszy maturalnych. Zajęcia poprowadzą łomżyńscy nauczyciele oraz lektorzy PWSIiP, którzy rozwieją wątpliwości młodych ludzi, związane z egzaminem maturalnym.

 

 

 

Dodano dnia 09.12.2018

 

Młodzi rolnicy z ZSA wyjechali na staż zawodowy do Grecji.

W niedzielę 11 listopada 2018 roku 30 uczniów technikum rolniczego z ZSA wyruszyło z samego rana na podbój Grecji…

Tak rozpoczęła się ich praktyka zawodowa, która będzie trwała dwa tygodnie. Ten wyjazd możliwy był dzięki projektowi PO WER, w którym uczestniczy nasza szkoła, pod nazwą „Staż zawodowy jako wzmacnianie pozycji technika handlowca i technika rolnika na rynku pracy” współfinansowanym ze środków UE w ramach programu PO WER VET Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Młodzież zamieszkała w hotelu San Panteleimon oddalonym o około 3 km od centrum miejscowości Platamonas. Tuż obok rozciąga się masyw Olimpu,  a do plaży jest tylko 100 metrów. Natomiast zajęcia praktyczne odbywają się w malowniczej miejscowości  Panteleimonas. Pierwsze dwa dni zajęć praktycznych upłynęły pod znakiem kiwi – uczniowie poznawali praktyczne aspekty ich uprawy, bo Grecja – zaraz po Włoszech –  jest największym producentem tych owoców w Europie. Już we wtorek odbył się wieczór grecki, były tańce… A w środę zwiedzanie…

W ciągu dwóch tygodni młodzi rolnicy zapoznają się z warunkami funkcjonowania europejskich gospodarstw, poszerzą umiejętności i kwalifikacje zawodowe w nowym międzynarodowym środowisku, rozwiną kompetencje społeczne poprzez pracę w zespołach, informatyczne , językowe a także kulturowe. Każdy uczestnik otrzyma Europass Mobilność –dokument potwierdzający kompetencje zawodowe.

Przed nimi jeszcze wiele ciekawych doświadczeń…

Ale nie tylko rolnicy skorzystają z zagranicznego stażu. Druga grupa uczniów – 30 handlowców – wyjedzie do Grecji w kwietniu.

Dodano dnia 18.11.2018

 

Uczniowie ZSA uporządkowali mogiły bohaterów

 

Uczniowie klas mundurowych o profilu policyjnym oraz straży pożarnej Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie odbyli niezwykłą lekcję historii.

Uczniowie zapoznali się z miejscami pochówku, a następnie uporządkowali mogiły bohaterów poległych na przestrzeni dziejów za wolność Polski.

 

Na znajdujących się na zambrowskiej nekropolii grobach żołnierzy uczniowie zapalili też znicze.

Dodano dnia 18.11.2018

 

ZSA na miejskich obchodach 100. Rocznicy odzyskania niepodległości.

 

 

 Dodano dnia 18.11.2018

 

Wspólnym głosem dla Niepodległej

W dniu 9 listopada Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości uczcił setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji uczniowie ZSA przygotowali krótki montaż słowno- muzyczny, w którym przywołali najważniejsze wydarzenia historyczne.

Mottem programu artystycznego stały się słowa Józefa Piłsudskiego: Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości. Cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się również w ogólnopolską akcję „Rekord dla Niepodległej”. O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uroczyście odśpiewali pełen tekst „Mazurka Dąbrowskiego”.

 


 

Projekt patriotyczny „BohaterOn w Twojej szkole”.

Za nami pierwszy etap projektu "BohaterOn w Twojej szkole". Po zapoznaniu z losami wybranych Powstańców, klasy I LOp, II THR, II LO i III LO zredagowały "Kartki dla Powstańców", oddając w ten sposób hołd naszym narodowym Bohaterom.

30.10.2018 r. ponad sto "Kartek" zostało wysłanych dla Powstańców.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę patriotyczną inicjatywę!

Red. Koło Wolontariatu

Dodano dnia 10.11.2018

 

ZSA w nietypowej akcji niepodległościowej

W tym roku świętujemy 100-lecie odzyskania naszej niepodległości. Z tej racji w całej Polsce podejmowano  wiele inicjatyw upamiętniających to niezwykłe wydarzenie historyczne.

Społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej pod patronatem Telewizji Polskiej „100. dobrych uczynków na 100-lecie odzyskania niepodległości”. Akcja polegała na podjęciu dowolnego, dobrego działania, jednoczącego daną zbiorowość i oddającego cześć Bohaterom naszej niepodległości.

Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało i przeprowadziło zbiórkę znaczków „ostemplowanych”. W akcję włączyła się społeczność szkoły, a także Rodzice i Absolwenci. Mimo, że coraz powszechniej korzystamy z elektronicznych komunikatorów i tradycyjna poczta odchodzi na bok, to akcja zakończyła się niezwykłym sukcesem. Przez kilka tygodni wolontariuszom udało się zebrać aż tysiąc znaczków.

Ponieważ inicjatywa polegała na dzieleniu się dobrem, Koło Wolontariatu ZSA, przekazało znaczki Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti, by w ten sposób wspomóc pracę misjonarzy.

Wolontariusze składają serdeczne podziękowanie Pracownikom szkoły, Nauczycielom, Uczniom, Rodzicom oraz Absolwentom szkoły, którzy włączyli się w tę niezwykłą inicjatywę wpisującą się w obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Młodzież ZSA czyta!!!

       W dniu 26 października 2018 roku młodzież Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie kolejny raz czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Uczniowie klasy III Liceum Ogólnokształcącego: Natalia Mioduszewska, Martyna Zalewska i Piotr Perkowski oraz klasy III Technikum Handlowego - Sylwia Misiewicz  wraz z opiekunami - panią Agatą Choińską i panią Elżbietą Modzelewską czytali wybrane przez siebie teksty, co pozwoliło przybliżyć podopiecznym ośrodka sylwetkę Świętego Jana Pawła II. 

       Akcja zorganizowana została z okazji upamiętnienia 40 rocznicy powołania naszego rodaka kardynała Karola Wojtyły na papieża. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali  tekstów dotyczących życia i twórczości Ojca Świętego.

       Uczniowie i opiekunowie skorzystali z zaproszenia gospodarzy i zwiedzili pracownie znajdujące się w ośrodku. Byli pod ogromnym wrażeniem prac wykonanych przez podopiecznych ośrodka pod kierunkiem opiekunów.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Narodowe Czytanie w ŚDS !!!

W dniu 17 października 2018 r. młodzież ZSA czytała podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie. Uczennice klasy IV Techniku Handlowego: Milena Pogorzelska, Edyta Gawrychowska, Monika Nierwińska, Magdalena Grodzka i Natalia Narewska wraz z opiekunem panią Agatą Choińską czytali podopiecznym wybrane fragmenty „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Spotkanie odbyło się w ramach Akcji Narodowe Czytanie. Było to pierwsze spotkanie po wakacjach i zaplanowane są kolejne. Podopieczni ośrodka wraz dyrekcją i opiekunami są otwarci na taką formę współpracy. Zawsze serdecznie dziękują za przybycie  naszej młodzieży i gorąco zapraszają na kolejną wizytę. Dla uczniów naszej szkoły są to mile spędzone chwile, gdzie dzieląc się swoim czasem zdobywają  cenne doświadczenie.

Dodano dnia 9.11.2018

 

Sprostowanie ogłoszenia o zamówieniu na usługę społeczną pobierz szczegóły

 

Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości ogłasza otwarty nabór partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach naboru dla Poddziałania 3.3.1 Kształcenie zawodowe młodzieży na rzecz konkurencyjności podlaskiej gospodarki o numerze RPPD.03.03.01-IZ.00-20-001/18, który został ogłoszony w dniu 28.09.2018 roku w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.-

szczegółowe informacje tutaj

 

 

„ZSA w Zambrowie przedstawia ogłoszenie o zamówieniu publicznym w związku z realizowanym projektem w ramach programu POWER”.- szczegółowe informacje tutaj

 

 

 

Koncert „Wyrwani z niewoli”

22 października 2018 młodzież naszej szkoły wzięła udział w  koncercie profilaktyczno-motywacyjno-ewangelizacyjnym „Wyrwani z niewoli” w ramach projektu realizowanego przez ich fundację i Ministerstwo Sprawiedliwości. Koncert odbył się na hali Zespołu Szkół nr 1. Występ zrobił na młodzieży ogromne wrażenie. Przekazane treści dają okazję młodzieży do zastanowienia się nad własnym życiem, swoimi wyborami i dokonania swoistego rachunku sumienia.

Źródło: www.zambrowiacy.pl

Zdjęcie: M. Rogińska

 

Dzień Edukacji Narodowej w ZSA

12 października 2018r. Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości w Zambrowie świętował Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji placówkę odwiedzili Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak oraz Wicestarosta Stanisław Rykaczewski, Radny Powiatu Zambrowskiego Wiesław Kaźmierczak i Komendant Powiatowy PSP w Zambrowie bryg. Maciej Krajewski.

Gości oraz społeczność szkoły przywitała dyrektor Ewa Faszcza. Głos zabrał również przedstawiciel Rady Rodziców oraz Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak. Następnie wręczono nagrody dla nauczycieli. Zwieńczeniem uroczystości była część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej.

źródło: Starostwo Powiatowe w Zambrowie i www. zambrowiacy.pl

 

Z okazji

Dnia Edukacji Narodowej

składamy wszystkim Nauczycielom

serdeczne życzenia:

wielu sukcesów zawodowych,

realizacji obranego celu,

aby podejmowany trud

był źródłem osobistej i zawodowej satysfakcji

oraz społecznego uznania.

 

Spotkanie z Cezarym B., czyli Narodowe Czytanie Przedwiośnia w ZSA

 

26 września ZSA włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Przedwiośnie  Stefana Żeromskiego  wraz z uczniami czytali: dyrektor ZSA – Ewa Faszcza, starosta powiatu zambrowskiego – Robert Rosiak oraz wicestarosta –Stanisława Rykaczewski, a także podopieczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Zambrowie- Anna Kulesza. 

Podczas wspólnego czytania przedstawiono krótki zarys głównej postaci- Cezarego Baryki. Zaprezentowane fragmenty ukazały szczęśliwe dzieciństwo i młodość bohatera w Baku, następnie przyjazd do kraju oraz pobyt w Nawłoci. Właściwy dobór tekstów oraz ich sposób zaprezentowania wzbudziły zainteresowanie młodych słuchaczy. Uczniowie ZSA podsumowali akcja Narodowego Czytania Przedwiośnia jako wspaniałą lekcję języka polskiego okraszoną elementami tragicznej historii naszego narodu.

 

Organizatorzy

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

27.IX. 2018 roku grupa 16 uczniów z opiekunem Krzysztofem Lipskim, reprezentująca Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie, uczestniczyła w Lidze Lekkoatletycznej – w XXIX MEMORIALE ALEKSANDRA WOJNY. Zawody odbyły się na Stadionie Miejskim w Białymstoku, gdzie rywalizowały szkoły ponadgimnazjalne województwa podlaskiego. Uczniowie „Siwej” dobrze zaprezentowali się w konkurencjach rzutowych. W pchnięciu kulą 6 kg 3 miejsce zajął Adam Tadeusz Pruszkowski klasa IIILO, natomiast 4 miejsce zajął Sebastian Gosk z klasy IIITR. W grupie dziewcząt 3 miejsce zajęła Natalia Borkowska klasa IIILO. Gratulujemy wyników!

Red. K. Lipski

Dodano dnia 1.10.2018

 

 

Nak®ęć się na pomoc!

Wzorem lat ubiegłych nasza szkoła organizuje zbiórkę nakrętek plastikowych.

W tym roku będziemy wspierać leczenie Eryki Kaczyńskiej z Woli Zambrowskiej.

Miejsce zbiórki – sala 22.

Zapraszamy!:)

Koło Wolontariatu

 

,, Sprzątanie świata”

W czwartek 20 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyli się w ogólnopolską, ekologiczną  akcję ,,Sprzątanie świata”, która przebiegała pod hasłem ,,Akcja segregacja. 2xwięcej, 2xczyściej”. Jej organizatorem w Zambrowie  był Urząd Miasta, który zapewnił uczestnikom  rękawiczki i worki.   Uczniowie uporządkowali teren przy ul. Ogrodowej, Wądołkowskiej i Lipowej.  Zbiórka odpadów prowadzona była w sposób selektywny. Uczniowie zbierali  śmieci do trzech typów worków: na szkło, surowce wtórne i odpady mieszane.

 

Dzięki takim działaniom środowisko staje się czystsze a uczniowie uczą się o nie dbać. Rozumieją potrzebę segregowania odpadów, wzrasta świadomość ekologiczna.

                                                                                                                                   Red. M. Mieczkowska

Dodano dnia 30.09.2018

 

Wyjście na film pt.„ Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

 

W poniedziałek 18 września  uczniowie naszej szkoły wybrali się do kina na film pt. ”Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Jest to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych. W rolach głównych w "Dywizjonie 303" mogliśmy zobaczyć znakomitych polskich aktorów: Piotra Adamczyka, Macieja Zakościelnego, Antoniego Królikowskiego, Jana Wieczorkowskiego, Krzysztofa Kwiatkowskiego, Marcina Kwaśnego, Nikodema Rozbickiego, Annę Prus oraz brytyjskich artystów: Carę Theobold, Andrewa Woodalla czy Johna Kay Steela.

Film wywarł na wszystkich ogromne wrażenie oraz  pokazał, że ponadprzeciętne umiejętności i niezwykły patriotyzm lotników mogą być przykładem dla kolejnych pokoleń Polaków.

Red. M. Rogińska

Dodano dnia 30.09.2018

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 24 września 2018r. ( poniedziałek)
 o godz. 15:10

 

 

 

 

Ogłoszenie

Przypominamy o zbiórce znaczków „ostemplowanych”, które w ramach ogólnopolskiej akcji charytatywnej:

„100 DOBRYCH UCZYNKÓW NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI” przekażemy Misjonarzom!

Wszystkich Posiadaczy znaczków zapraszamy do sali 22J

 

Koło Wolontariatu

 

Dodano dnia 19.09.2018

 

79 rocznica napaści ZSRR na Polskę

17 września 2018 r. obchodziliśmy 79 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Związek Radziecki dokonał ataku na nasz kraj bez wypowiedzenia wojny, łamiąc w ten sposób podpisany wcześniej pakt o nieagresji. W uroczystości udział wzięli Starosta Zambrowski Robert Maciej Rosiak, przedstawiciele powiatu, policji i straży pożarnej,  społeczność szkolna ZSA, ZS1 oraz przedstawiciele ZSO. Podczas uroczystości uczniowie naszej szkoły w krótkim wystąpieniu przybliżyli wydarzenia, które miały miejsce 17 września 1939r. Na zakończenie delegacje uczniów wraz z zaproszonymi gośćmi złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod Dębami Pamięci poświęconymi pomordowanym w Katyniu, Charkowie i Miednoje.

Red. E. Zaniewska, zdjęcia: R. Antos

Dodano dnia 19.09.2018

 

ZSA  ponownie „Solidarną Szkołą”!

W minionym roku szkolnym  społeczność Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości im. Szkół Podchorążych Rezerwy w Zambrowie wzięła udział w kolejnej ogólnopolskiej edycji programu „Solidarna szkoła”.

Celem programu było kształtowanie wartości i postaw odwołujących  się do poczucia solidarności społecznej, tożsamości i odpowiedzialności za swoją wspólnotę lokalną.  W założenia projektu wpisały się zadania podejmowane przez Koło Wolontariatu.

    W ramach projektu zostały zorganizowane m.in. obchody Światowego Dnia Życzliwości,  sympozjum naukowe „Wokół praw człowieka”, Międzyszkolna Konferencja papieska „Szukałeś nas… Jesteśmy”, warsztaty on-line, oraz wiele akcji charytatywnych.

Podejmowane działania, dokumentowane na ogólnopolskiej platformie programu, zostały docenione przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie  i Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku i nagrodzone tytułem „Solidarnej szkoły”.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób wsparli nasze działania!

 

Red. A. Maleszewska, W. Maleszewski

 

Dodano dnia 16.09.2018

 

UWAGA !!!

 

Zebranie Rady Pedagogicznej odbędzie się 12 września 2018r. ( środa)
 o godz. 14:00

 

 

 

Dodano dnia 09.09.2018

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego2018/2019

 

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć – kliknij tutaj

 

 

 

 

 

                                                                Dodano dnia 09.09.2018

 

W dniu 7.09.2018r. (piątek)

w sali nr 18 (mała sala gimnastyczna) odbędzie się

 

KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW

- godzina 10:30 dla uczniów klas pierwszych

- godzina 11:30 dla uczniów klas starszych

                                                                                              A. Choińska

                                                                                                    E. Modzelewska

 

Dodano dnia 05.09.2018